Zdravotní pojišťovny - přehled výhod

V současné době je v České republice 7 zdravotních pojišťoven. Co která poskytuje a jaké benefity nabízí, vám stručně shrneme v tomto článku. Mnoho lidí zůstává u své zdravotní pojišťovny jen z toho důvodu, že se jim nechce do změny a přitom se ročně připravují řádově o tisícikoruny, které by mohli získat prostřednictvím různých bonusů, slev, příplatků.

VZP - Všeobecná zdravotní pojišťovna

Nejrozšířenější pojišťovnou v České republice je pojišťovna VZP. Má 6 milionů pojištěnců, kteří mohou využít Klub pevného zdraví, díky kterému získají slevy na sportovní a relaxační aktivity. Ženy i muži mohou získat balíček, který obsahuje několik příspěvku v hodnotě max. 500 Kč. Využít ho mohou na sportovní aktivity, očkování, plavání, prevence rakoviny kůže, prostaty u mužů a další.

Děti si u VZP také přijdou na své. Mohou balíček využít na pohybovou aktivitu, plavání nebo program STOB, program proti bulimii či prevenci rakoviny kůže. Pojišťovna také poskytuje příspěvek pro celiatiky a diabetiky. Dárce krve a kostní dřeně odmění ale pouze příspěvkem v hodnotě 500 Kč, takže co se týče poskytovaných příspěvků, je ke svým klientům pojišťovna VZP nejskromnější.

OZP - Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví

Pojišťovna OZP je známá především svou Vitakartou, která při přihlášení přes online portál obsahuje informace o zdravotním stavu, asistenční službu a Vitakonto. Co se týče příspěvků, dostanou ženy minimálně 1800 Kč a muži 1300 Kč. Hodnota se může zdvojnásobit, pokud používáte Vitakatu. Děti získají minimálně 1300 Kč a novorozenci 1500 Kč na prevenci a očkování, což se v dnešní době vyplatí. Pro mladistvé je tu velice užitečný příspěvek na odvykání kouření v hodnotě 4000 Kč. Dárci krve dostanou příspěvek ve výši až 3000 Kč.

VoZP - Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky

Muži u této zdravotní pojišťovny získají až 1000 Kč na očkování a dalších 650 Kč v preventivních programech. Ženy získají navíc 800 Kč na prevenci rakoviny prsu a 1000 Kč v těhotenství. Děti na očkování získají až 6500 Kč a na další prevenci až 5700 Kč. Dárce krve VoZP obdaruje příspěvkem v hodnotě 2000 Kč.

ČPZP - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Můžete si zde založit takzvanou Kartu života. Pojišťovna vyniká tím, že dětem hradí pobyty v přírodě, plavecké kurzy a navíc dostanou na podzim vitamíny zdarma. Všichni klienti pojišťovny získají od podzimu do jara v určených bazénech plavání zdarma.

ZPMV - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky

I pojišťovna ZPMV nabízí pro své klienty Kartu života. Online tak můžete sledovat důležité informace o Vašem zdravotním stavu. Zároveň je ale u této zdravotní pojišťovny nejmenší příspěvek pro děti. Mohou získat příspěvek na očkování do výše maximálně 800 Kč.

RBP - Revírní bratrská pojišťovna

Pojišťovna má pro své klienty připravený takzvaný Program 90, který se skládá z pravidelných preventivních prohlídek a očkování.

ZPŠ - Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Nejmenší pojišťovnou u nás je Zaměstnanecká pojišťovna Škoda. Tuto pojišťovnu ocení především celiaci, kteří dostanou příspěvek ve výši 5000 Kč.