Tipy na zajímavé weby, knihy a magazíny, které vás mohou inspirovat

Téměř každý člověk má ve podstatně touhu jít kupředu a rozvíjet se. Říká se tomu osobní rozvoj a je spojen s poznáním a kultivováním svého potenciálu. Pochopením důležitých, byť někdy skrytých zákonitostí dosáhnete růstu nejen vašich schopností, ale i růstu vaší kreativity a následně spokojenosti sama se sebou. Zde vám uvádíme tipy na některé weby a časopisy, které vás mohou inspirovat.

FORBES

Světový magazín o byznysu, podnikání, penězích a úspěchu.

Forbes si zakládá na své důvěryhodnosti, v průzkumu se umístil na prvním místě. Celosvětově vychází více než 6 milionů výtisků. Počet čtenářů webu a časopisu je kolem 50 milionů. Heslem magazínu je "The Capitalist Tool" (Nástroj kapitalisty). Magazín je známý mnohými žebříčky a seznamy. Mezi nejznámější patří Forbes 400 - žebříček nejbohatších lidí Ameriky, či Forbes Global 2000 - žebříček 2000 nejúspěšnějších světových obchodních společností. Od 2. listopadu 2011 vychází také česká verze pod vedením bývalého šéfredaktora Hospodářských novin Petra Šimůnka. Od roku 2011 Forbes stále roste, což je na českém trhu rarita. Provozuje také internetovou stránku Forbes.cz, má velkou fanouškovskou základnu na Facebooku, kde ho odebírá 90 tisíc lidí .

http://www.forbes.cz/

BUSSINESS ANIMALS

Portál úzce zaměřený na sales komunitu, který má více než 4 400 registrovaných obchodníků a vlastní online magazín s 10 novými články týdně. Dále pak:

  • 60 000 unikátních návštěv/měs.
  • 17 000 Facebook fans
  • 4 500 followerů na LinkedIn
  • Každý týden nové příležitosti, kam se kariérně posunout
  • Více než 900 firem má u nás profil

Každý měsíc pořádají pravidelné MeetUpy, kde se setkáte s ostatními obchodníky naživo, můžete se inspirovat, bavit, soutěžit a networkovat.

http://www.businessanimals.cz/SVĚT ÚSPĚŠNÝCH

Svět Úspěšných je online magazín zaměřující se na podnikání a osobní rozvoj. Přinášejí inspiraci, resp. jiný pohled na myšlení vedoucí k úspěšnému životnímu stylu.

http://www.svetuspesnych.cz/
FIRST CLASS

Petr Casanova - spoluzakladatel, autor a supervizor magazínu FirstClass - webového a tištěného časopisu, jehož nosnou myšlenkou je přiblížení způsobu uvažování úspěšných lidí, osobností, které se nebojí splnit si své sny a cíle. Pro texty Petra Casanovy je typická víra v to lepší v nás, pokora, a celkový optimismus.

www.firstclass.cz

OHATÝ TÁTA CHUDÝ TÁTA

Kniha má několik kapitol, v kterých autoři řeší různé aspekty bohatství. Do toho jsou vkládány zážitky z dětství, ve kterých vystupuje bohatý táta (otec Robertova přítele Mikea, který vybudoval obchodní impérium ve státě Havaj, a to i přesto, že nedokončil ani základní školu) a chudý táta (skutečný Robertův otec, který byl učitelem a velmi vzdělaným mužem, přesto chudým). Bohatý táta dělá oběma chlapcům mentora a radí jim, jak se stát bohatým.

V knize se rozebírají témata jako:

  • Jak přemýšlí a co dělají odlišně: chudí lidé, střední vrstva a bohatí.
  • Důležitost rozeznávání: aktiva vs pasiva.
  • Důležitost finanční inteligence a gramotnosti.
  • Otázka daní a moci korporací.

Kniha nabádá k vytvoření pasivního příjmu investováním do aktiv, jako jsou nemovitosti, cenné papíry, duševní vlastnictví, ale hlavně k rozvíjení finanční gramotnosti.

Hlavní motto knihy zní: "Bohatí nepracují pro peníze, nechávají peníze, aby pracovaly pro ně."

Odkaz na databázi knih: 

https://www.databazeknih.cz/knihy/bohaty-tata-chudy-tata-co-bohati-uci-svoje-deti-a-chudi-a-stredni-vrstvy-ne-21751
MYŠLENÍM K BOHATSTVÍ

Vychází z tezí A. Carnegieho o tom, jak dosáhnout pomocí sebeovládání úspěchu. Správné zvládnutí různých situací a svých emocí je základem, který vede k dosažení jakýchkolv cílů.Tato kniha může pro vás znamenat miliony. Zahrnuje moudrost, ke které dospěli bohatí a úspěšní lidé. Ukáže vám nejen, co máte dělat, ale i jak to máte dělat. Pokud se naučíte uplatňovat jednoduché základní techniky, ovládnete tajemství opravdového a trvalého úspěchu a budete mít vše, co jste si v životě přáli. Přijetí a praktikování slavné filozofie prezentované v této knize obohatilo již tisíce lidí. Je to nejvýznamnější kniha, která se zabývá problematikou individuálního úspěchu.

Odkaz na databázi knih:

https://www.databazeknih.cz/knihy/myslenim-k-bohatstvi-36216Jak se zbavit starostí a začít žít

Deset způsobů, jak vám tato kniha pomůže: 1. Poskytne vám celou řadu praktických a vyzkoušených rad, jak řešit situace, které vám působí starosti. 2. Ukáže vám, jak se okamžitě zbavit padesáti procent problémů. 3. Nabídne vám sedm způsobů, jak si vypěstovat duševní postoj, který povede ke klidu a štěstí. 4. Ukáže Vám, jak zmírnit finanční starosti. 5. Vysvětluje zákon, který mnoha vašim starostem zakáže působit. 6. Poví vám, jak využít kritiku ke svému prospěchu. 7. Ukáže vám, jak se vyhnout únavě a vypadat pořád mladě. 8. Popíše čtyři pracovní návyky, které pomáhají zabraňovat únavě a starostem. 9. Poví vám, jak si každý den prodloužit život o hodinu. 10. Ukáže vám, jak se vyhnout citovému rozrušení. 

Odkaz na databázi knih:

https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-se-zbavit-starosti-a-zacit-zit-30449Jak získávávat přátele a působit na lidi

Kniha Jak získávat přátele a působit na lidi zaujímá významné místo v historii knižního trhu jako jeden z nejúspěšnějších mezinárodních bestsellerů všech dob. Splnila očekávání mnoha lidí a její zásady stále platí. S legendárním Dalem Carnegiem: - vybřednete z rutinních postupů, získáte nové ambice - dozvíte se, jak kritizovat, a přesto zůstat oblíbení - vzroste váš vliv i schopnost dotahovat věci do konce - naučíte se změnit lidi, aniž byste se jich dotkli - stanete se zábavnějšími společníky - nadchnete své spolupracovníky - budete skutečná vůdčí osobnost

Odkaz na databázi knih:

https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-ziskavat-pratele-a-pusobit-na-lidi-29416
MOC PODVĚDOMÍ

Světoznámý bestseller učitele pozitivního myšlení dr. J. Murphyho, význačného představitele proudu psychologického myšlení, jež vyzvedá úlohu podvědomí v lidské psychice.

Podvědomí je podle autora dokonce rozhodující silou, která určuje nejen duševní, ale také tělesný a společenský rozvoj člověka a na množství konkrétních příkladů dr. Murphy uvádí, jak postupovat, aby člověk dosáhl úspěchu v zaměstnání, podnikání apod. Autor nám tak pomáhá při hledání kladných řešení našich životních situací.

Odkaz na databázi knih:

https://www.databazeknih.cz/knihy/moc-podvedomi-35400PRAVIDLA ÚSPĚCHU

Jako by Jack Canfield shrnul klíčové myšlenky všech knížek o motivaci, osobním rozvoji, úspěchu, podnikání a organizaci do jednoho celku, do 64 pravidel. Knihu je dobré pročíst vícekrát, ukazuje různými příklady, možnosti, jak úspěchu dosáhnout - je jen a pouze na samotném čtenáři, zda pravidla a rady využije či nikoliv.

Odkaz na databázi knih:

https://www.databazeknih.cz/knihy/pravidla-uspechu-21487

JAK DRAHÉ JE ZDARMA

Slovu "zdarma" je těžké odolat. Lidé budou na něj reagovat jako vosy na sladkou limonádu a ve většině případů se pod jeho vlivem nebudou rozhodovat racionálně, domnívá se na základě dlouholetých pokusů profesor behaviorální ekonomie prestižní americké univerzity MIT Dan Ariely. Své úvahy o iracionalitě lidského chování a závěry z pokusů se studenty a jinými dobrovolníky staví do protikladu teoriím klasické ekonomie ve své poslední knize Jak drahé je zdarma.

Odkaz na databázi knih:

https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-drahe-je-zdarma-59782


CASHFLOW KVADRANT

Tato kniha vám odhalí, proč někteří lidé pracují méně, vydělávají více, platí méně na daních a cítí se finančně jistější než jiní. Kniha je určena lidem, kteří jsou připraveni překročit jistotu pracovního místa a začít si hledat svůj vlastní svět finanční svobody. - lidi, kteří jsou připraveni ve svých životech provést zásadní profesní a finanční změny.

Odkaz na databázi knih:

https://www.databazeknih.cz/knihy/cashflow-kvadrant-22409