Seznam inzertních Facebook skupin s nabídkou práce a brigád

13.11.2018

Dalším zdrojem, který můžete využít při hledání nového zaměstnání, jsou Facebookové (FB) skupiny, které jsou rozdělené podle lokality, profese, nebo druhu pracovního poměru (brigáda, HPP, OSVČ,..).

Facebookové (FB) skupiny vznikly jako alternativa ke klasickým webovým pracovním portálům, které přinášejí pracovní nabídky. Facebook nabízí možnost diskuse o pracovních pozicích a také jednoduché a rychlé vkládání nabídek a poptávek zaměstnání.

Vedlejším cílem skupin je vytvořit komunitu, která sdílí navzájem své postřehy.

Jakou skupinu si vybrat

Do vyhledavače na FB zadejte klíčové slovo "hledám práci, nabídky práce, nabízím práci, volné pozice, ..." a pod tím zadejte "skupiny". Budou vám nabídnuty skupiny, které mají v názvu vámi zvolená klíčová slova. Proto je dobré uvažovat nad tím, co vlastně hledáte a v jaké oblasti.


Příklad

Jsem z Brna, hledám práci na hlavní pracovní poměr. Zadám do vyhledavače na FB "práce v Brně, zaměstnání Brno, HPP Brno, nabídka práce Brno, brigády Brno,...". 

Pod názvem skupiny vždy vidíte, kolik má členů. 

Doporučujeme vybrat ty, které mají stovky členů a více, neboť tam mohou inzerovat pozice již určití zaměstnavatelé, kteří potřebují obsadit své pozice. Probíhají zde živé diskuse, lidé si navzájem radí a podávají recenze.

Do skupiny se přidáte jednoduše tím, že kliknete na danou skupinu a poté kliknete na "přidat se ke skupině". Pak jen čekáte, až vaši žádost administrátor schválí. Až to nastane, přijde vám na FB upozornění, že jste se stali členem dané skupiny.