PRÁCEZAROHEM.CZ - konec dojíždění za zaměstnáním

30.12.2018

Práce za rohem je mobilní aplikace, která hledá kandidátům nabídky práce dle zadané lokality a firmám umožňuje oslovit relevantní kandidáty v okolí. Těm, kteří žijí ve velkých městech, sebere cestování do zaměstnání více než 60 minut každý den. To je jako by měli o hodinu delší pracovní dobu, jen neplacenou. Přitom stejně dobrá nebo i lepší práce na ně čeká třeba jen o dvě ulice dál. Tyto nabídky umí objevit Práce za rohem.


Je to aplikace, se kterou přišla společnost LMC, provozující mimo jiné největší pracovní server Jobs.cz. Tato aplikace, kterou si můžete z Google Play nebo App Store stáhnout zdarma vám umožní najít nové zaměstnání v blízkosti svého domova. 


Aplikace je založena na systému určení vzdálenosti, kterou jste ochotni každý den cestovat do zaměstnání. Sami si zadáte, do kolika kilometrů od svého domu chcete najít novou práci a aplikace vám vyhledá všechny nabídky v této lokalitě. Tvůrci aplikace vyšli ze statistického údaje, který tvrdí, že až 65% lidí raději obětuje část platu za práci, kterou má blíž k domovu, a také na tom, že lidé neznají většinu firem v okolí, ale rádi by dostali zajímavou pracovní nabídku právě z těchto blízkých firem. 

Po stáhnutí aplikace se přihlásíte například pomocí Google účtu a pak už jen zadáte vzdálenost, kterou jste ochotni cestovat a také pozici, kterou hledáte. Zbytek už zvládne aplikace Práce za rohem za vás. Další výhodou je, že hlídá nové nabídky za vás a díky mobilnímu telefonu si je můžete prohlížet kdekoliv a kdykoliv. Výborné je také tlačítko Líbí se mi u každé pozice, které poskytne zpětnou vazbu a díky tomu pak dokáže aplikace vybírat zajímavější a relevantnější nabídky. Není však podmínkou vždy tlačítko zmáčknout. U každé nabídky také vidíte, kdy byla vystavena a kolik lidí na ni již odpovědělo.

Odpovědět na nabídku můžete okamžitě, vyplňování je intuitivní a opravdu jednoduché, a za pár minut máte hotovo. Nejprve vyplníte váš profil, základní údaje, kontaktní údaje. V blízké budoucnosti se chystá malé vylepšení, kdy bude možné váš profil stáhnout z LinkedIn nebo z Jobs.cz , takže vám to ušetří další čas. Poté vyplníte políčko praxe, vzdělání, jazyky, dovednosti a certifikáty. Vše jde rychle, většinou jen rozbalíte "roletku" a vyberete ten správný údaj, popřípadě napíšete název školy, zaměstnavatele, pozice atd. Na závěr můžete vložit text zprávy a celou odpověď odeslat.

Práce za rohem na Google Play

Mobilní aplikace Práce za rohem je na Google Play hojně stahována a za dobu od svého zveřejnění si ji na svoje chytré mobily stáhlo přes 100 000 uživatelů. Aplikace také získala tisíce kladných hodnocení od uživatelů. Společnost LMC svoji aplikaci stále vylepšuje, třeba tím, že nyní můžete hledat v novém, přehlednějším designu a po příchodu aplikace už se nemusíte registrovat nebo přihlašovat tak jako dříve.

Práce za rohem je vlastně takový malý kapesní Jobs.cz, který vám na mapě ukáže pracovní nabídky v blízkém okolí.

http://www.pracezarohem.cz/