Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů z internetu

Srovnávače jsou webové portály, které se specializují na srovnání cen zboží a služeb z internetových obchodů. Slouží k vyhledávání nejvýhodnějších nabídek na trhu. Díky stále rostoucímu počtu e-shopů, začalo být trochu problematické orientovat se v jejich nabídce. Proto vznikly tyto weby, které mají zákazníkům pomoci při výběhu toho, co je pro ně nejvhodnější. Představíme vám ten nejpoužívanější, což je Heureka.cz

Jak to funguje                                                               Do vyhledávacího pole zadáte název produktu a zobrazí se vám seznam e-shopů, v nichž je daný produkt k dispozici. U každého jednotlivého záznamu vidí návštěvník cenu, která na srovnávači funguje jako hlavní třídící kritérium výsledků.

Srovnání podle ceny                                                      Je potřeba být obezřetný a kontrolovat i údaj o dostupnosti zboží v daném e-shopu či cenu dopravného. Kvalitní vyhledávače ale tyto údaje u jednotlivých výsledků vyhledávání přehledně zobrazují.

Výběr podle vlastních kritérií

Srovnávače ale zpravidla umí i jiné věci než jen srovnání podle ceny. Řekněme, že ještě nemáte jasno, jaký mobilní telefon chcete. Srovnávač může v takovém případě velmi dobře pomoci se správným výběrem.

Důležitou funkcionalitou řady srovnávačů, na kterou byste neměli zapomenout, jsou různá hodnocení prodejců. Mohou mít podobu jednoduchého bodování, certifikátů důvěryhodnosti anebo také recenzí samotných nakupujících. Ty si pročtěte vždy, než nakoupíte v obchodě, který neznáte.

Recenze

Recenze nakupujících rozhodně nevynechejte ani před definitivní volbou výrobku. Může se stát, že po jejich přečtení začnete vybírat a srovnávat znovu, ale určitě se to před každým nákupem vyplatí.