DUOLINGO - bezplatná aplikace pro výuku jazyků

Vložte svůj text...

Představíme vám aplikaci, která vás pomocí hry naučí cizím jazykům a to zcela zdarma, bez reklam či skrytých poplatků. Duolingo je jednou z nejvíce používaných aplikací toho typu a je celosvětově velmi populární.

Jak to celé funguje:

Na adrese www.duolingo.com si vyberete možnost - začátečník či pokročilý. Coby pokročilý na začátku absolvujete test, který se bude přizpůsobovat podle Vašich odpovědí.

Každý uživatel má "jazykový strom" svého postupu s různými gramatickými jevy ("dovednosti"). Každá dovednost má určitý počet lekcí, které je nutno zvládnout, aby bylo možné dále pokračovat. Pokud se v lekci objeví nějaké nové slovo, je zvýrazněné žlutě. Každá "dovednost" představuje určité téma - v některých případech jde o gramatické jevy (např. slovesa, přípony, předmět), jindy o okruhy slovíček (např. zvířata či jídlo).

Každá dovednost se skládá z různého počtu lekcí. Čím méně chyb uživatel v lekci udělá, tím rychleji jí projde. Za každou lekci uživatel získá 10 bodů.

Lekce lze kdykoliv podle potřeby opakovat a získat za ně další body. Kdykoliv je rovněž možné opakovat si slovíčka na čas, v takovém případě lze získat až 20 bodů.

Podle počtu získaných bodů je každý uživatel v určité úrovni a tak lze snadněji srovnávat postup ostatních uživatelů.

Struktura lekcí:

  • Napsání slyšeného slova / věty
  • Překlad slova / věty
  • Výběr správného překladu ze tří možností (někdy je správná více než jedna)
  • Učení se novému slovu podle obrázku
  • Doplnění správného tvaru slova do věty
  • Vyslovení slova / věty

Příležitost pro překladatele:

Duolingo spolupracuje s mnoha společnostmi, které potřebují překlady a zaplatí za ně. Uživatelé Duolinga potom navrhují a kontrolují překlady. Původně toto překládání bylo součástí skoro každé větve, ale v současné době to už není nutné - tedy ti, kteří se chtějí jen učit jazyk, nemusí tyto části větví vůbec absolvovat oproti dřívějšku.

https://cs.duolingo.com/

https://www.youtube.com/user/duolingo