DIGITÁLNÍ GARÁŽ – online kurzy a certifikáty z digitálního prostředí

Žijeme v digitálním světě, ve kterém má téměř polovina populace přístup k internetu. Proto se vyplatí hledat způsoby, jak rozvíjet svůj potenciál s využitím digitálních médií. Zjistěte, jaké máte příležitosti a jak vám mohou webové stránky, videa a sociální média pomoci dosáhnout vašich cílů.

Cílem projektuDigitální garážje Čechům pomoci získat lepší znalosti z digitálního prostředí. Nabízí celkem 89 lekcí rozdělených do 23 témat. Uživatelé kurzy zakončují testem a po úspěšném absolvování získávají odznaky za jednotlivé lekce. Jedná se o celosvětový projekt, Česko je tedy nově jeho součástí. Projekt společnost loni testovala v západní Evropě a celkem chce proškolit dva miliony Evropanů.


Co můžete od této služby očekávat

  • Kurzy, které vás krok po kroku povedou k úspěšnému zakončení certifikátem v dané oblasti
  • Příběhy lidí, kteří díky internetu dosáhli úspěchu
  • Dozvíte se, jak správně psát e-maily a jak je formulovat
  • Jak správně volit klíčová slova a proč je inzerce ve vyhledavačích tak úspěšná
  • Jak využít sociální sítě ve svůj prospěch
  • Rady, jak efektivně používat internetové aplikace ve vašem mobilu a mnoho dalších témat.

Pro koho je služba určena

Ambicí projektu je šířit digitální znalosti mezi širokou veřejnost. Základní digitální gramotnost dnes rozhoduje o rozvoji podnikání místních i nadnárodních společností, a proto by měl Digitální garáží projít každý, kde se nechce v dnešním světě cítit negramotný, hlásí prezident společnosti Google pro region EMEA Matt Brittin. Obsah výukových lekcí se ale nedrží jen Googlu. Zahrnuje i informace třeba o Seznamu či Facebooku a Twitteru.

Jak to celé funguje

Po registraci budete vyzvání k tomu, abyste si vytvořili svůj vlastní plán. Nemusíte nic vymýšlet, pouze kliknete na nabízené možnosti. Vyberete si téma, které vás osloví a následují instruktážní videa, která vám téma osvětlí. Poté pomocí nabízených možností zvolíte správnou odpověď, když se vám to nepodaří napoprvé - nevadí. Můžete si video jednoduše přehrát znovu a opět máte možnost odpovědět.


Využití v praxi

Po absolvování kurzů pro vás už svět internetu nebude velkou neznámou, ale zjistíte, kolik užitečných věcí jste najednou umíte. Svůj čas v digitálním světě již můžete začít využívat ke svému prospěchu. Překročíte hranici běžného uživatele a stanete se profesionálem.


https://learndigital.withgoogle.com/digitalnigaraz

https://www.youtube.com/channel/UCA_BJpU7TwNuDu2KahDWpzQ